اخذ اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

اخذ اقامت کانادا از طریق تولد فرزند  یکی از راه های مهاجرت به کانادا می باشد . اگر فرزند شما در کانادا به دنیا آید، شهروند کانادا محسوب می شود. تولد نوزاد در کانادا باید تا 30 روز پس از تولد به سازمان های مربوطه و دولت کانادا اعلام شود.در صورتی که یکی از والدین کودک شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا باشد نیازی به اعلام آن به سازمانی نخواهد بود و نوزاد به صورت خودکار کانادایی محسوب خواهد شد. به علت پرواز طولانی مدت بین ایران و کانادا توصیه می شود. برای اینکه از لحاظ قوانین ورود زن باردار به کانادا دچار مشکلی نشوید، حداقل ۵ ماه قبل از تولد نوزاد به کانادا بروید.

مطابق قانون مصوب که سال 1997 پایه گذاری شده ، هر فردی که از تاریخ 15 فوریه درون خاک کشور کانادا متولد شود میتواند از پاسپورت کانادایی برخوردار باشد . با توجه به قانون شهروندی دولت کانادا هر نوزادی که در خاک این کشور متولد شود ، شهروند کانادا محسوب می گردد و از همان ابتدا می تواند از تمام مزایا شهروندی کانادا بهره مند گردد . با توجه به این موضوع ، کودکان مهاجران، پناهندگان و شهروندان کانادا که در حریم دریایی و یا هوایی کانادا متولد شده اند طبق قوانین این کشور به عنوان شهروندان کانادا محسوب می شوند.در بسیاری از موارد والدین به همراه کودک متولد شده خود در کانادا به کشورشان باز می گردند. فرزندان آنان زمانی که به سن کافی برسند، قادر خواهند بود تا برای زندگی، تحصیل یا کار به کانادا بازگردند و از مزایای شهروندی خود بهر ببرند.

والدینی که جهت اقامت ازطریق تولد فرزند در کانادا اقدام می نمایند ، روند اخذ ویزاهای دیگر نظیر ویزای تحصیلی کانادا و غیره را نیز برای خود تسهیل می نمایند. کودکان و بچه های متولد کانادا زمانی که به سن ۱۸ سالگی برسند ، می تواند از طریق اسپانسر شیپ فامیلی برای والدین خود در خواست اقامت نمایند . با داشتن فرزندی که شهروند کانادا است والدین به راحتی ویزای بلندمدت کانادا را اخذ خواهند کرد.

هزینه زایمان و تولد فرزند در کانادا برای افراد خارجی بستگی به شهر و ایالت حداقل 25.000 دلار کانادا می باشد. افرادی که با ویزای توریستی جهت تولد فرزند در کانادا اقدام می نمایند امکان استفاده از بیمه را در این خصوص نخواهند داشت.

مزایای اخذ اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

  • فرزند متولد شده شما این امکان را خواهد داشت تا هر زمان وارد کانادا شود و از امکانات آموزشی، درمانی، رفاهی و … کانادا استفاده کند.
  • فرزند شما با داشتن پاسپورت کانادایی می تواند به بسیاری از کشورهای جهان به راحتی و بدون ویزا سفر کند..
  • فرزند شما می تواند از بهترین خدمات پزشکی کانادا از بدو تولد به صورت رایگان بهره‌مند شود.
  • فرزند شما می تواند به صورت رایگان در مدارس کانادا تحصیل کرده و برای دانشگاه از تخفیف ویژه‌ای برخوردار شود
  • مزایای زایمان توریستی در کانادا برای والدین نوزاد
  • والدین فرزندی که شهروند کانادا است، به راحتی ویزای بلند مدت کانادا را اخذ خواهند نمود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

مهاجرت به کبک کانادا از طریق برنامه استانی در سال 2019
مهاجرت به کبک کانادا از طریق برنامه استانی در سال 2019
شرایط مهاجرت به استرالیا و روش های اخذ اقامت 2019
شرایط مهاجرت به استرالیا و روش های اخذ اقامت 2019