تحصیل در مجارستان ، اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

تحصیل در مجارستان و شرایط اخذ ویزای تحصیلی

تحصیل در مجارستان و اخذ ویزای تحصیلی مجارستان یکی از راه های اخذ اقامت مجارستان است. افراد بسیاری امروز متقضای تحصیل در دانشگاه های اروپا هستند. در کنار تحصیل در این دانشگاه ها، داشتن شرایط زندگی مناسب و همچنین امکان داشتن کار دانشجویی در کنار تحصیل می تواند شرایط مناسبی را ایجاد نماید. در این بین کشور مجارستان با داشتن تمامی این مزایا می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای افراد متقاضی تحصیل در اروپا باشد. در سال های گذشته بسیاری از دانشجویان کشور مجارستان را برای تحصیل انتخاب کرده اند و در دانشگاه های معتبر مجارستان مشغول به تحصیل شدند ، در واقع می توان گفت بیش از ۲۰ هزار دانشجو از ۱۰۰ کشور دنیا مجارستان را برای تحصیل  انتخاب کردند .

مدارس مجارستان

در کشور مجارستان تحصیل کودکان از دوره پیش دبستانی شروع می شود که بین ۳ تا ۷ سال است و سال آخر برای تمام کودکان اجباری می باشد . به طور متوسط کودکان کشور مجارستان کمی بیش از ۳ سال را در این مقطع می گذرانند که این میزان ، بالاترین نسبت مشارکت کودکان در مقطع پیش دبستانی در میان کشورهای اروپایی است . مقطع ابتدایی سطح  اول که ۴ سال طول می کشد پس از آن دانش آموزان وارد مقطع ابتدایی سطح دوم می شوند که مانند سطح اول یک دوره ۴ ساله است ولی در برخی از دبستان ها سطح دوم می تواند شامل دوره های ۲ تا ۳ ساله نیز باشد.

دبیرستان های مجارستان

 در مقطع دبیرستان اختصار سطح ۲ و سطح ۳ نامیده می شوند که اگر بر طبق نظام آموزش ایران معادل دوره اول دبیرستان، دوره دوم دبیرستان و پیش دانشگاهی است . نظام آموزشی مجارستان منطبق با نظام آموزشی اروپا بوده و سنین ۱۶ تا ۱۸ سال را شامل می شود.

دانشگاه های مجارستان

سال تحصیلی مجارستان با آموزش از سپتامبر تا ژوئن است و با تعطیلات طولانی در ماه های ژوئیه و اوت همراه است. زبان تدریس دانشگاه ها به انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و مجاری می باشد. دانشگاه های این کشور از رنکینگ بالایی بر خوردار هستند، به خصوص در رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و فنی مهندسی، که دانشگاه ها و کالج هایی با شهرت جهانی دارد. دانشجویان بعد از گذراندن دوره کالج و شرکت در آزمون ورودی و قبولی در آزمون وارد دانشگاه شده و مشغول به تحصیل می شوند. این کالج ها به نوعی دوره های پیش دانشگاهی و آمادگی ورود به دانشگاه می باشد.

مزایای تحصیل در مجارستان

  • کیفیت بالا و امکانات خوب آموزشی
  • هزینه پایین زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی
  • اعتبار مدارک دانشگاهی مجارستان در سایر کشورهای اروپایی
  • کشور مجارستان دارای ویزای شنگن میباشد بنابراین دانشجویان به راحتی میتوانند به سایر کشورهای اروپایی عضو شنگن مسافرت کنند.
  • امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی
  • امکان کار همزمان با تحصیل
  • شهریه پایین تحصیلی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

مهاجرت به مجارستان ، بررسی بهترین روش های اخذ اقامت مجارستان
مهاجرت به مجارستان ، بررسی بهترین روش های اخذ اقامت مجارستان