تحصیل در کالج های کانادا بدون مدرک زبان ، لیست انواع دوره ها

تحصیل در کالج های کانادا بدون مدرک زبان ، لیست انواع دوره ها

تحصیل در کالج های کانادا بدون مدرک زبان : یکی از سختی های تحصیل و مهاجرت به کانادا برای بسیاری از افراد اخذ مدرک زبان می باشد. امکان تحصیل در کالج های کانادا بدون مدرک زبان ، هزینه پایین کالج های کانادا و رشته های تحصیلی در کالج های کانادا که اغلب متقاضیان را برای ورود به بازار کار در کانادا آماده می کند از دلایل مهم افزایش متقاضیان تحصیل در کالج این کشور می باشد.

همچنین با وجود اینکه دانشجویان برای پذیرش در بیشتر دانشگاه های کانادا نیازمند مدرک زبان با حداقل نمره قبولی ۶.۵ در آزمون آیلتس (یا آزمون های CAEL, CELPIP, TOEFL iBT) هستند؛ امروزه کانادا شرایطی را فراهم نموده تا متقاضیان بتوانند به راحتی به تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان بپردازند.

شرایط تحصیل در کالج های کانادا بدون مدرک زبان

متقاضیان تحصیل در کالج های کانادا باید در انتخاب کالج دقت نمایند چرا که تنها با ثبت نام در کالج های معتبر کانادا که دارای کد DLI هستند، امکان اخذ ویزا وجود خواهد داشت. لیست رشته های تحصیلی کالج های دولتی و خصوصی کانادا بسیار متنوع می باشد. برخی از دوره های و رشته های کالج های کانادا دارای دوره کارورزی نیز می باشند که در این صورت متقاضی می تواند ارتباط کاری موثری با بازار تخصص خود برقرار گرده و شانس خود را برای ورود به بازار کار افزایش دهد. در صورت پذیرش در کالج بدون نیاز به مدرک زبان ، دانشجو می بایست ابتدا در دوره ی مورد نظر کالج به عنوان دوره زبان در نظر گرفته شرکت نمایند و پس از آن در دوره تخصصی خود ادامه تحصیل دهند .

لیست انواع دوره های کالج های کانادا

کالج ها به دو دسته ،کالج های دولتی کانادا و خصوصی تقسیم می گردند . شرایط تحصیل در کالج شاید نسبت به دانشگاه کمی آسان تر باشد . دوره های این به شرح زیر می باشد .

  • DEC : این دوره تنها در کالج های کبک ارائه می شود و پیش نیاز ورود به آن دیپلم دبیرستان می باشد.
  • Diploma : شرایط و پیش نیاز تحصیل در دوره دیپلما کالج های کانادا دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد.
  • Certificate : پیش نیاز و شرایط دوره سرتیفیکیت کالج های کانادا، مدرک دیپلم می باشد.
  • Post Bachelor : پیش نیاز و شرایط دوره های پست بچلر کالج های کانادا، لیسانس می باشد.
  • Bachelor : پیش نیاز و شرایط تحصیل در دورهای بچلر کالج کانادا، دوره دیپلم وپیش دانشگاهی می باشد.

قوانین کلی تحصیل درکالج های کانادا

پذیرش تحصیلی در برخی از کالج های معتبر کانادا نیاز به داشتن نمره زبان حداقل آیلتس ۶ می باشد و در برخی نیز پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان و به صورت مشروط ( کاندشنال ) میسر می باشد .

طبق قوانین موجود جهت پذیرش تحصیلی کالج کانادا هیچ شرط سنی وجود ندارد. ولی می بایست متقاضیان رشته های تحصیلی کالج های کانادا به این نکته توجه نمایند که آفیسرهای اداره مهاجرت در زمان بررسی پرونده جهت ویزا، به فاکتور سن و تحصیلات متقاضی توجه ویژه ای خواهند داشت. به عنوان مثال فردی که 35 سال سن داشته و مدرک تحصیلی لیسانس نیز دارد به سختی می تواند افسر اداره مهاجرت را در این خصوص قانع نماید که هدف تحصیل در کالج را دارد. البته این بدان معنی نیست که افرادی با این شرایط به هیچ عنوان موفق به دریافت ویزا برای کالج نمی گردند. صرفا این افراد شانس کمتری از فردی که زیر 25 سال سن دارد خواهند داشت.

پذیرش کالج زبان در کانادا نیز برای متقاضیان دوره زبان در کالج های کانادا میسر می باشد ولی در این خصوص نیز افسر مهاجرتی به سختی برای پذیرش تحصیلی این دوره ها ویزا صادر می نماید. متقاضیان پذیرش کالج های کانادا نیز می توانند همانند دانشجویان دانشگاه های کانادا برای همسر خود درخواست ویزای کار نمایند.

هزینه تحصیل در کالج های کانادا

هزینه تحصیل در کالج های کانادا بستگی به کالج ، رشته و طول دوره تحصیلی متفاوت می باشد. هزینه تحصیل در کالج های کانادا از سالی 12.000 دلار کانادا شروع می گردد . دانشجویان باید هزینه زندگی در کانادا را نیز مد نظر قرار دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

بهترین کالج های معتبر کانادا
بهترین کالج های معتبر کانادا
شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم
شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم