مهاجرت به کبک کانادا

مهاجرت به کبک کانادا از طریق برنامه استانی در سال 2019

مهاجرت به کبک کانادا : کبک، استان واقع شده در مرکز کانادا، دارای  فرهنگ غنی می باشد. در سال 2019، استان کبک  قوانین و شرایط مهاجرتی جدیدی تعیین کرده است و قوانینش را متناسب با زمان حال نموده است. کبک تنها استانی از کاناداست که زبان اصلی آن فرانسوی می باشد. البته اکثر مردم ایالت کبک به زبان انگلیسی هم مسلط هستند. کبک سیتی مرکز ایالت کبک و از قدیمی ترین شهرهای کانادا پس از شهر های سنت جان ، تدوزاک و پرت رویال می باشد. تاریخچه کبک به حدود 400 سال قبل بر می گردد. مهاجرت به کبک از طریق برنامه های مختلف سرمایه گذاری ، اسکیل ورکر و تحصیلی میسر می باشد. هر کدام از برنامه های اقامتی کبک جهت تامین اهداف این ایالت دارای شرایط متفاوتی می باشد. متقاضیان مهاجرت به کبک کانادا می بایست با توجه به شرایط خود و با بررسی روش های مهاجرت به کبک، مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایند. برنامه های استانی کبک به شرح زیر می باشد.

برنامه مهاجرت به کبک از طریق نیروی ماهر

برنامه اقامتی نیروی ماهر کبک از دو برنامه مهاجرتی آریما و برنامه مهاجرتی PEQ کبک (شاخه نیروی کارموقت خارجی) تشکیل شده است. شرایط هر یک از این برنامه ها متفاوت می باشد .

مهاجرت به کبک از طریق تخصص در سیستم آریما

در سپتامبر 2018، سیستم آریما برای تشکیل بانک متقاضیان برنامه نیروی متخصص کبک راه اندازی شد. برنامه مهاجرتی نیروهای متخصص کبک ، مختص افرادی است که شغل و رشته آنها در لیست رشته های مورد نیاز کبک موجود می باشد . این افراد می بایست از این طریق سیستم آریما، حداقل امتیاز لازم این برنامه مهاجرتی را از فاکتورهای سن، تحصیلات، مدرک زبان و سابقه کاری کسب نمایند .

مهاجرت به کبک کانادا از طریق PEQ ( شاخه نیروی موقت کار خارجی )

برنامه تجربه کار کبکی که در شاخه نیروی کارموقت بین المللی است مختص افرادیست که در کبک برای حداقل 12 ماه گذشته مشغول به فعالیت کاری بوده باشند .این افراد می بایست توانایی پشتیبانی از اعضای خانواده خود را با نشان دادن مدارک تمکن مالی داشته باشند.

اقامت کبک از طریق مهاجرت تحصیلی

یکی دیگر از برنامه های اقامت کبک برنامه مهاجرتی PEQ ( شاخه دانشجویان بین المللی کبک ) می باشد . این برنامه اقامتی مناسب دانشجویانی ست که از طریق ویزای دانشجویی برای یک دوره تحصیلی درکبک اقدام کرده اند . پذیرش شما به مدارک تحصیلی و مهارت و توانایی های زبانی بستگی دارد. ممکن است شرایط اضافه دیگری نیز از شما خواسته شود. اگر در زمان ارسال درخواست، مدارک تحصیلی و مهارت و توانایی های زبانی شما، تمام شرایط لازم را نداشته باشند، ممکن است درخواست شما پذیرفته شود در صورتی که موفق به تکمیل دوره های خاصی شوید. برای پذیرش در موسسات آموزشی کبک، مدارک تحصیلی شما باید معادل دانشجویان کبک باشد. افرادی که شرایط این برنامه اقامتی کبک را داشته باشند می توانند 6 ماه قبل از پایان دوره تحصیلی برای اخذ اقامت کبک کانادا اقدام نمایند .

بیشتر بخوانید : تحصیل در کانادا و شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا 2019

برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری کبک

برنامه های سرمایه گذاری در کبک به سه دسته زیر تقسیم بندی می شوند .

مهاجرت از طریق کارآفرینی به کبک

برنامه مهاجرت از طریق کارآفرینی کبک مناسب مالکین کسب و کار و کارآفرینان می باشد. این افراد می بایست ضمن داشتن سابقه و تجربه در این زمینه، تمایل به راه اندازی بیزینس، ایجاد فرصت های شغلی و توسعه اقتصاد در استان کبک داشته باشند.

اقامت کبک از طریق برنامه استانی خود اشتغالی

متقاضیان مهاجرت به کبک از طریق خود اشتغالی می بایست حداقل دارایی مورد نیاز این برنامه اقامتی را داشته باشند و همچنین این افراد می بایست مبلغی را بابت ضمانت راه اندازی حرفه پیشنهادی خود در اختیار موسسه مالی مورد تایید در ایالت کبک کانادا قرار دهد.

اقامت کبک از طریق برنامه سرمایه گذاری ( بدون ریسک )

متقاضیان سرمایه گذاری در کبک از طریق این برنامه اقامتی نیازی به راه اندازی بیزینس ندارند. این افراد تنها با پرداخت وجه سرمایه گذاری به دولت کبک می تواند جهت اخذ اقامت کبک کانادا اقدام نماید. پرداخت وجه به دو روش انجام می پذیرد که در روش اول پرداخت اصل وجه مورد نیاز این برنامه اقامتی با امکان بازپرداخت بعد از 5 سال با ضمانت دولت کبک و در روش دوم پرداخت سود وجه مورد نیاز این برنامه مهاجرتی امکان پذیر می باشد .  این برنامه اقامت کانادا به متقاضیان واجد شرایط و خانواده آن ها اجازه میدهد تا با سرمایه گذاری مبلغ هشتصد هزار دلار کانادا یا پرداخت سود 220 هزار دلاری ان به واسطه موسسات مالی تایید شده اقامت کانادا را به دست بیاورند.  

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

مهاجرت به آلمان ، بهترین روش های اخذ اقامت آلمان
مهاجرت به آلمان ، بهترین روش های اخذ اقامت آلمان
اخذ اقامت کانادا از طریق تولد فرزند
اخذ اقامت کانادا از طریق تولد فرزند