شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی از دبستان تا دوره‌های دانشگاهی و دوره های زبان امکان پذیر می باشد. کشور کانادا یکی از پیشگامان گروه G8 از نظر سرانه سرمایه گذاری در زمینه تحصیلات و ارائه بورسیه تحصیلی می‌باشد، که این منجر به کیفیت بالای موسسات و آموزشگاه‌های کانادا شده است. بر اساس آمار اداره مهاجرت کانادا، هر ساله بیش از 150 هزار دانشجو از کشورهای مختلف برای ادامه تحصیل در بیش از 10 هزار رشته دانشگاهی به کانادا می‌آیند.

افرادی که در کشورهای خارجی ، مدرک دیپلم مطابق با استاندارد جهانی را داشته باشند ، می توانند برای تحصیل در کانادا با این مدرک اقدام نمایند. شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم ، در اصل به شرایط کالج و یا دانشگاه منتخب شما بستگی دارد ، اما به طور عمومی ، شما باید با ارائه ریز نمرات و معدل دیپلم و پیش دانشگاهی را به دانشگاه مورد نظرتان ارسال و نامه پذیرش را کسب کنید .

بیشتر بخوانید : بهترین کالج های معتبر کانادا

هزینه و شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

هزینه تحصیل بستگی به رشته انتخابی شما دارد. در صورتی که در دانشگاه های با رنک بالاتر قصد تحصیل داشته باشید، هزینه تحصیل شما ببیشتر خواهد شد. بر اساس آخرین گزارش منتشر‌شده از وبسایت universitystudy.ca در سال 2019، هر دانشجوی خارجی در مقطع کارشناسی برای رشته های غیرمهندسی و پزشکی بطور میانگین سالانه 25870 دلار کانادا برای هزینه تحصیل و زندگی نیاز دارد. این عدد برای رشته های فنی-مهندسی و پزشکی تا 28625 دلار کانادا افزایش می‌یابد.

کار در حین تحصیل در کانادا

شما می توانید یک کاره پاره وقت داشته باشید. این کار پاره وقت باید در حدود 28 ساعت در هفته از زمان شما را بگیرد. البته در ایام تحصیل این محدودیت ساعتی وجود دارد ولی در تابستان و زمستان که تعطیلات می باشد شما می توانید تمام وقت کار کنید.

مجوز کار به شما زمانی داده می شود که 4 شرط زیر را حتما داشته باشید:

  • داشتن مجوز پرمیت
  • یک دانشجوی تمام وقت باشید
  • محل تحصیل شما باید توسط designated learning institution تایید شده باشد
  • اگر دوره آکادمیک یا تخصصی می خوانید باید دو ویژگی داشته باشد:
  1. حداقل 6 ماه اتمام آن به طول بیانجامد
  2. بعد از اتمام آن حتما به شما مدرک داده شود.

بیشتر بخوانید : فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران

تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا با مدرک دیپلم

متقاضیان تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم ، می توانند تمامی رشته های مقطع لیسانس را برای تحصیل انتخاب کنند . فقط این افراد باید حتما شرط معدل و نمره زبان را رعایت کرده باشند . اگر فردی دوره پیش دانشگاهی را به پایان نرسانده باشد ، در برخی استان ها ( مانند کبک ) می تواند این دوره را نیز بگذراند. قوانین تحصیل در دوره لیسانس در ایالت کبک با سایر ایالت ها متفاوت می باشد. ایالت کبک دیپلم یازده ساله را هم از متقاضیان می پذیرد . اما متقاضی ابتدا وارد کالج می شود و یا در دوره دوساله پیش دانشگاهی شرکت می کند و پس از تکمیل این دوره ها می تواند برای تحصیل در مقطع لیسانس وارد دانشگاه شود .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

تحصیل در کالج های کانادا بدون مدرک زبان ، لیست انواع دوره ها
تحصیل در کالج های کانادا بدون مدرک زبان ، لیست انواع دوره ها
لیست ارزان ترین کالج های کانادا برای دانشجویان بین المللی
لیست ارزان ترین کالج های کانادا برای دانشجویان بین المللی