مهاجرت به استرالیا ، روش های مهاجرت به استرالیا

شرایط مهاجرت به استرالیا و روش های اخذ اقامت 2019

شرایط مهاجرت به استرالیا – این کشور سال های متمادی است که در لیست مهاجر پذیر ترین کشورهای دنیا قرار دارد و به عنوان مقصد محبوب ایرانی ها برای اقامت و سرمایه گذاری شناخته می شود. خدمات درمانی و آموزشی با کیفیت ، استانداردهای فوق العاده برای زندگی شهروندان، نرخ تورم پایین و بالا بودن دستمزدها برای افراد متخصص و همچنین شرایط ایده آل برای جذب سرمایه گذاران خارجی ، باعث شده است تا هر ساله عده ی زیادی برای مهاجرت به این کشور از طریق ویزای تخصص و مهارت یا ویزای سرمایه گذاری اقدام کنند . برخی روش های مهاجرت به استرالیا و اقامت در این کشور بسیار سهل و آسان می باشد. متقاضی جهت دسترسی به سریع ترین راه اخذ اقامت در استرالیا، می تواند از پیشنهاد شغلی یک کارفرما استفاده نماید. به این صورت که به مدت دو سال در کنار کارفرمای خود مشغول به کار گردد. سپس با توجه به اینکه در مدت مذکور از هرگونه خلاف و سوء پیشینه دور بوده است، درخواست اخذ اقامت نماید. به طور خلاصه می توان گفت روش های مهاجرت به استرالیا به صورت زیر است:

  • مهاجرت افراد بازنشسته به استرالیا 
  • مهاجرت به استرالیا از طریق تولد 
  • مهاجرت از طریق ازدواج به استرالیا 
  •  مهاجرت کاری به استرالیا 
  •  مهاجرت تحصیلی به استرالیا
  • مهاجرت با سرمایه گذاری و کار آفرینی

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

 استرالیا 5 شهر از 30 شهر برتر دنیا برای تحصیل و مناسب دانشجویان را داراست. برای تحصیل در استرالیا سیستمی وجود دارد که بر اساس آن افراد با تابعیت های مختلف در گروه های مختلف قرار می گیرند که بر همان اساس نیز پرونده ها بررسی می شود.  هزینه تحصیل در استرالیا در هر سال با توجه به مقطع و رشته تحصیلی حدود 15000 تا 30000 دلار می باشد که البته دانشجویان می توانند جهت تامین بخشی از هزینه زندگی در استرالیا تا 20 ساعت در هفته را مشغول کار شوند، البته لازم به ذکر است دانشجویانی که سابقه تحصیلی درخشانی دارند می توانند از بورس های تحصیلی نیز استفاده نمایند.  همچنین اگر بورسیه ی تحصیلی استرالیا را کسب نمایید می توانید همسر خود را هم به راحتی همراه خود ببرید. به شما در دوران تحصیل حقوقی هم داده خواهد شد تا بتوانید همه ی تمرکزتان را روی تحصیل و کسب علم قرار دهید.

مهاجرت کاری به استرالیا

دولت استرالیا به دنبال جذب نیروی‌ کار ماهر است که با استعداد و توانایی‌هایش بتواند باعث رونق و پیشرفت اقتصادی استرالیا شود. اقدام از طریق این ویزا، یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به استرالیا در بین ایرانیان است.  افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا دارند می توانند صرفا با داشتن مدارک تحصیلی و سوابق کاری که دارند برای دریافت این ویزا اقدام کنند. سابقه کار در سیستم امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا نقش بسیار مهمی دارد چراکه امتیاز بالایی (15 امتیاز) به این بخش اختصاص داده شده است. تهیه سابقه کار برای اقامت استرالیا دقت داشته باشید که رشته  دانشگاهی شما باید تا حدود زیادی به سابقه کار در لیست مشاغل شما نزدیک باشد.  به طور معمول، این پروسه از ۳ ماه تا ۱۶ ماه به طول خواهد کشید. 

مهاجرت به استرالیا با سرمایه گذاری و کار آفرینی

اقتصاد استرالیا با داشتن ارتباط تنگاتنگ با اروپا، استرالیا و امریکا تضمین شده است. ویزای سرمایه گذاری برای افرادی که خواهان فعالیت تجاری در استرالیا بوده و یا تمایل به سرمایه گذاری دارند مناسب می باشد. مهاجرت‭ ‬با‭ ‬روش‭ ‬کارآفرینی‭ ‬و‭ ‬یا‭ ‬سرمایه‌گذاری‭ ‬از‭ ‬بهترین‭ ‬و‭ ‬سریع‌ ترین‭ ‬روش‌ها‭ ‬برای‭ ‬صاحبان کسب و کار ‭ ‬می‌باشد‭.‬ براساس آمار منتشر شده توسط بانک جهانی 2013، استرالیا دومین کشور از لحاظ آسانی در راه اندازی یک تجارت اعلام شده است. حداقل سرمایه فرد در ویزای سرمایه گذاری استرالیا بایستی ۸۰۰ هزار دلار باشد (قبلا ۵۰۰ هزار دلار بود). این سرمایه می تواند شامل اموال منقول و غیر منقول باشد.

مهاجرت از طریق ازدواج به استرالیا

اگر اعضای خانواده و یا همسر شما در استرالیا زندگی می کنند و دارای اقامت می باشند، می توانند اسپانسر شما برای دریافت ویزا به استرالیا شوند.  ‭ ‬اخذ‭ ‬ویزای ازدواج استرالیا‭ ‬فرد‭ ‬می‌تواند‭ ‬داخل‭ ‬یا‭ ‬خارج‭ ‬از‭ ‬استرالیا‭ ‬باشد‭.‬ شرایط‭ ‬و‭ ‬مقررات‭ ‬کلی‭ ‬مهاجرت‭ ‬ایجاب‭ ‬می‌کند‭ ‬که‭ ‬شخص‭ ‬متقاضی‭ ‬قبل‭ ‬از‭ ‬تقاضای‭ ‬ویزای ازدواج استرالیا،‭ ‬با‭ ‬همسر‭ ‬خود‭ ‬ازدواج‭ ‬قانونی‭ ‬کرده‭ ‬و‭ ‬مدارک‭ ‬کامل‭ ‬و‭ ‬سند‭ ‬ازدواج‭ ‬را‭ ‬همراه‭ ‬خود‭ ‬داشته‭ ‬باشد‭.‬

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تولد 

افرادی که در استرالیا متولد میشوند و والدینشان در بدو تولد یا بعد از زمان تولد، ویزای دایم استرالیا یا تابعیت این کشور را نداشته اند، تنها در صورتی میتوانند تابعیت این کشور را اخذ کنند که ده سال پس از تولد در این کشور اقامت داشته باشند. اگر والدین موفق به اخذ ویزای اقامت دائم در استرالیا شوند ، کودک نیز تابع والدین خود خواهد بود .

مهاجرت افراد بازنشسته به استرالیا

ویزای بازنشستگی استرالیا مختص آن دسته از بازنشستگانی است که تمکن مالی داشته و بجز همسر هیچ فرد وابسته دیگری ندارند و تمایل دارند در استرالیا سرمایه گذاری کرده و باقی دوران بازنسشتگی خود را در استرالیا سپری کنند.این ویزا 4 ساله بوده و متقاضی حق 20 ساعت کارکردن در هفته را خواهد داشت. این ویزا را میتوان مجدد تمدید کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

اخذ اقامت کانادا از طریق تولد فرزند
اخذ اقامت کانادا از طریق تولد فرزند
اقامت کانادا از طریق ازدواج ، شرایط اسپانسرشیپ همسر
اقامت کانادا از طریق ازدواج ، شرایط اسپانسرشیپ همسر