مهاجرت به آلمان ، اقامت آلمان

مهاجرت به آلمان ، بهترین روش های اخذ اقامت آلمان

مهاجرت به آلمان از چه راه هایی امکان پذیر است ؟ آلمان پس از آمریکا دومین مقصد مهاجرتی محبوب در جهان است. از میان 27 کشور اتحادیه اروپا ، آلمان پس از انگلستان ، دومین کشور با بیشترین تعداد مهاجران در جمعیت خود را دارد. طبق تخمین سازمان ملل ، از سال 2017 ، 12.165.083 نفر ساكن در آلمان مهاجر هستند ، یعنی حدود 14.8٪ از جمعیت آلمان را مهاجران تشکیل داده اند.این کشور به عنوان پنجمین کشور با شرایط مطلوب برای مهاجرت شناخته شده است که به دلیل اقتصاد خوب ، سیستم آموزشی و فرصت های شغلی آن است. راههای متعددی وجود دارد که شهروندان خارجی بتوانند به آلمان مهاجرت کنند که دریافت ویزای کار , تحصیل در آلمان , سرمایه گذاری و ثبت در آلمان از جمله این روش ها هستند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

تحصیل در آلمان

برای کار، تحصیل و بطور کل زندگی در آلمان باید زبان آلمانی بدانید و دست کم دانش زبان آلمانی شما در سطح B1 باشد. صورتی که با فارغ التحصیلی از دانشگاههای آلمان به شما اجازه داده می شود تا در این کشور اقدام به کاریابی نمایید رتبه بالای آلمان در همهٔ زمینه ها موجب شده تا فارغ التحصیلان آلمان بتوانند به راحتی‌ در شرکت‌های تجاری و صنعتی استخدام شوند. دانشگاه‌های آلمان با ارائه همه رشته‌های تحصیلی‌ به زبانهای آلمانی‌ و انگلیسی‌ باعث جلب توجه همه مشتاقان به تحصیل شده اند. یکی دیگر از مزایای تحصیل در آلمان را می توان امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی دانست که برای بسیاری از افراد مسئله مهمی به شمار می رود.

سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه‌ گذاری یا کار آزاد در کشور آلمان می تواند به روش‌های زیادی انجام شود و از روش های حقوقی‌ متعددی انجام پذیرد. یک خارجی می تواند برای سرمایه‌گذاری یا کار آزاد خود یکی از دوگونه حقوقی مهم از جمله فعالیت حرفه‌ای فردی (مانند رستوران، مغازه فرش فروشی)،ثبت شرکت مدنی با مسئولیت محدود (حداقل۲ نفر) را انتخاب کند. سرمایه لازم برای اقدام جهت سرمایه گذرای در شرکت با مسئولیت محدود  ۲۵ هزار یورو و شرکت سهامی خاص ۵۰ هزار یورو می باشد.

اخذ ویزای کاری آلمان

ویزای کار آلمان (ویزای Blue Card ) به افراد متخصص داده می شود تا بتوانند در زمینه تخصصی خود در آلمان مشغول به کار شوند. در گذشته برای متقاضیان بین المللی مانع های بسیاری برای اخذ ویزا کار آلمان وجود داشت، حتی برای افرادی که در آلمان تحصیلات خود را ادامه داده بودند. اما اکنون اخذ ویزای کار آلمان برای متقاضیان غیر اروپایی امکان پذیر می باشد. مهم ترین شرایط لازم برای کار در آلمان شامل تحصیلات شخص متقاضی با مشاغل اعلام نیاز شده توسط دولت آلمان ، سابقه کار حداقل 3 تا 5 سال مرتبط با رشته تحصیلی و آشنایی با زبان آلمانی یا بعضا انگلیسی متناسب با فرصت شغلی پیشنهادی می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

برای اخذ اقامت کانادا از این روش ابتدا باید ازدواج به صورت رسمی ثبت شود، سپس شما باید به سفارت آلمان مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم درخواست ویزای ازدواج آلمان نمایید. پس از بررسی مدارک و تایید صحت آنها توسط سفارت و تایید توان مالی همسر آلمانی شما برای تامین مخارج زندگی مشترک، ویزای ازدواج آلمان برایتان صادر می گردد. اعتبار این ویزا یک ساله و قابل تمدید خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

مهاجرت به کبک کانادا از طریق برنامه استانی در سال 2019
مهاجرت به کبک کانادا از طریق برنامه استانی در سال 2019