روش های مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان ، بررسی بهترین روش های اخذ اقامت مجارستان

مهاجرت به مجارستان از روش های متفاوتی امکان پذیر می باشد که در این مطلب بهترین روش های آن را مورد بررسی قرار می دهیم.  به صورت خلاصه می توان گفت که اقامت مجارستان از طریق دریافت ویزای کار، ویزای تحصیل، سرمایه گذاری و ازدواج ممکن می باشد. در ادامه ابتدا به معرفی کوتاهی در مورد این کشور میپردازیم و سپس روش های مهاجرتی آن را مورد بررسی قرار می دهیم.  

معرفی کشور مجارستان

مجارستان کشوری در اروپای مرکزی که تحت عنوان عروس کشورهای اروپایی قرار گرفته است و ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع وسعت دارد و حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت در آن سکونت دارند. این کشور با اسلواکی، اتریش، رومانی و اکراین و اسلوونی هم مرز بوده و دارای همسایگی است.  امروزه کشور مجارستان ویزا های زیادی را به افراد متقاضی سفر به کشور خود می دهد. این افراد برای اخذ ویزای مجارستان می بایست مراحلی را طبق قوانین و مقررات کشور مجارستان طی کنند تا بتوانند ویزای آن را به سادگی و آسانی دریافت کنند. افرادی که در کشورهای عضو شینگن زندگی می کنند هیچ نیازی به اخذ ویزای مجارستان ندارند و می توانند به راحتی بدون ویزا به این کشور سفر کنند اما افرادی که در سایر کشورها زندگی می کنند برای سفر به این کشور باید ویزا داشته باشند تا بتوانند راهی سفر به این کشور شوند.

ویزای تحصیلی مجارستان

مجارستان از سطح مناسب تحصیلی برخوردار است با این تفاوت که هزینه تحصیل در مجارستان پایین تر از دیگر کشورها می باشد. مدت زمان ویزای تحصیلی مجارستان مطابق با طول دوره ی تحصیلی می باشد.  شما می توانید برای گذراندن یک دوره شش ماه و یا یک ساله زبان انگلیسی و یا زبان مجارستانی و یا گذراندن یک مقطع تحصیلی برای خود و خانواده خود ویزای توریستی و تحصیلی اخذ نمایید.  از مزایای تحصیل در مجارستان می تواند به  امکان بردن همراه برای مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکتری، 20 ساعت کار هفتگی در حین تحصبل ، تحصیل به دو زبان آلمانی و انگلیسی و یا بدون مدرک زبان  و همچنین امکان دریافت اقامت دائم پس از تحصیل از طریق ویزای کار مجارستان می باشد.

اقامت از طریق کار

کار در مجارستان یکی از راه های اخذ اقامت این کشور می باشد. شخص متقاضی برای کار در این کشور باید از طریق یک کارفرما اقدام کند. بدین صورت که دعوتنامه ای با ید از صورت کارفرما ارسال شود که به علت نبود نیروی کار مناسب در مجارستان است، شخص کارفرما باید مدارکی برای اثبات این امر به اداره کار ارائه نماید که نتوانسته است نیروی کار مناسب را جذب کند. البته اگر شما ا شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا ساکن کشور مجارستان هستید، به ویزای کار نیاز نخواهید داشت ولی در صورتیک ه از شهروندان اتحادیه اروپا نباشید، نیازمند اخذ ویزای کار کشور مجارستان یا اجازه کار در این کشور می باشید.

اقامت از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری می باشد.  مجارستان برای صاحبان کسب و کار اقامت موقت و دائمی می دهد.  شخص متقاضی اقامت مجارستان می تواند از طریق راه اندازی یک کسب و کار  و یا به ثبت رساندن شرکت برای خود و همسر و فرزندانش اجازه اقامت موقت مجارستان را دریافت نماید و پس از گذشت ۵ سال و تمدید این ویزا به اقامت دائم مجارستان دست یابد.

اقامت از طریق ازدواج

یکی از این روش های مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج در این کشور می باشد. ازدواج با زن و مرد تبعه مجارستان در صورت قانونی و حقوقی بودن آن منجبر به کسب اقامت و تابعیت مجارستان می گردد. شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج به این صورت است که  همسر شما باید بتواند اثبات کند،درآمد کافی جهت تامین زندگی در مجارستان را دارد  و شما نیز باید حداقل مدرک  زبان مجاری را داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

تحصیل در مجارستان و شرایط اخذ ویزای تحصیلی
تحصیل در مجارستان و شرایط اخذ ویزای تحصیلی
مهاجرت به کانادا ، بررسی 9 روش قانونی اخذ اقامت کانادا
مهاجرت به کانادا ، بررسی 9 روش قانونی اخذ اقامت کانادا