مهاجرت به کانادا ، اخذ اقامت کانادا

مهاجرت به کانادا ، بررسی 9 روش قانونی اخذ اقامت کانادا

مهاجرت به کانادا برای خیلی از افراد دشوار به نظر می رسد. برای موفقیت در این مسیر باید اقدامات بسیاری انجام شود و همچنین این روند می تواند چندین ماه و در بعضی موارد چند سال به طول انجامد. اما اگر بدانید چه گزینه هایی برای مهاجرت به کانادا در دسترس شما هستند و بهترین گزینه برای شما چیست می توانید این روند را تسریع بخشید. کانادا یکی از بالاترین نرخ مهاجرت سرانه در بین کشورهای توسعه یافته را دارد. تنها در سال 2018 ، کانادا بیش از 310،000 مهاجر داشته است. 57٪ از این مهاجران به عنوان نیروی ماهر وارد شده اند. درمجموع، 22.3٪ از جمعیت کانادا افراد کانادایی و 21.9٪ را مهاجران تشکیل می دهند. کانادا کشوری است که شما می توانید هم رشد حرفه ای و هم تعادل کار و زندگی را در آن داشته باشید و خدمات درمانی و آموزشی با کیفیت را برای همه در خانواده خود تضمین کنید. در ادامه 9 روش قانونی مهاجرت به کانادا مورد بررسی قرار می گیرد:

مهاجرت تحصیلی به کانادا

کانادا در بین مقاصد تحصیلی پیشرو در جهان دارای موقعیتی کاملاً تثبیت شده است. پرطرفدارترین استان های کانادا برای دانشجویان بین المللی ، انتاریو ، بریتیش کلمبیا و کبک است دانشگاه های برتر کانادا در این استان ها قرار دارند. یکی از فاکتورهای اکثر برنامه های اسکیل ورکر کانادا، تحصیل در کانادا می باشد زیرا فارغ التحصیلان موسسات آموزش عالی کانادا انتخاب های متنوعی برای اخذ اقامت کانادا خواهند داشت .در کانادا به دانشجویان بین المللی اجازه داده می شود تا حداکثر سه سال پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا بمانند و کار کنند. بدین ترتیب تجربه کار بین المللی کسب کرده و بعداً برای اقامت دائم اقدام کنند. همچنین دانشجویان بین المللی در کانادا می توانند جهت تامین بخشی از هزینه های خود همزمان با تحصیل کار نمایند. کار همزمان با تحصیل در کانادا حداکثر ۲۰ ساعت در هفته در طول دوره تحصیلی می باشد. همچنین در هنگام تعطیلات دانشگاه ها دانشجویان می توانند به صورت تمام وقت کار کنند. کسانی که دوران تحصیل در کانادا را سپری می‌کنند، این فرصت در اختیارشان قرار خواهد گرفت تا با کارفرمایان حوزه تحصیلی‌شان ارتباط برقرار کنند و از تجربه‌های آن‌ها استفاده کنند.

مهاجرت به کانادا از راه تخصص

از مهمترین اهداف سازمان مهاجرت کانادا، جذب نیروهای متخصص خارجی است که باعث رشد اقتصادی این کشور می شوند که با توجه به مهارتشان به صورت دائم در کانادا استقرار می یابند و ارزش ویژه ای برای اقتصاد کانادا و قدرت نیروی کار آن دارند. اخذ اقامت کانادا از طریق تخصص در این روش نیازمند کسب امتیاز لازم در جدول امتیاز بندی اکسپری اینتری و CRS POINT می باشد . پروسه بررسی این پرونده های مهاجرتی بسیار سریع و کم تر از یک سال می باشد. در صورتی که سابقهٔ کاری قابل‌ قبولی دارید، در رشته ای تخصص دارید یا مهارت فنی دارید، می‌توانید برای مهاجرت از این طریق اقدام کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

قبل از هر گونه اقدام برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا ، باید حمایت یکی از سازمان‌های برگزیده را داشته باشید که گروه‌های تجاری تأیید شده هستند که اجازه حمایت یا سرمایه‌گذاری در استارت آپ‌های احتمالی را دارند. اگر یک سازمان برگزیده قصد سرمایه‌گذاری در کسب و کار شما را داشته باشد، یک نامه‌ی حمایت برای شما ارسال خواهند کرد. تا حداکثر پنج نفر می‌توانند به عنوان دارنده یک کسب و کار واحد برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا، اقدام نمایند. برای اقدام از طریق این برنامه مهاجرتی باید شرایط زیر را داشته باشید:

  1. کسب و کار تایید شده
  2. نامهٔ حمایت یکی از سازمان‌های موردتأیید کانادا
  3. مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه
  4. سرمایهٔ کافی برای زندگی در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی

این برنامه مهاجرتی مخصوص متقاضیانی است که تجربه کار در کانادا را داشته اند و از طریق برنامه تجربه کانادایی این امکان وجود دارد که متقاضی مهاجرت به کانادا، اقامت دائم را برای خود و خانواده وابسته به او دریافت کند. برای این برنامه مهاجرتی باید در مدت زمان سه سال قبل از اقدام، حداقل 12 ماه تجربه ی کار تمام وقت (مرتبط با رشته های مهارتی را در کانادا داشته باشید و تجربه ی خود را در کانادا با مجوز قانونی بدست آورده باشید. همچنین مدرک معتبر از مهارت در زبان مربوط به کار خود نیز نیاز می باشد. متقاضیان تحت برنامه تجربه ی کانادایی نیازی ندارند تا مدارک تمکن مالی خود را نشان دهند.

مهاجرت به کانادا از طریق پرستارخانگی

برنامه پرستاران خانگی، پرستاران واجد شرایط در مشاغلی که ساکنین دائم و یا شهروندان کانادایی برای آن مشاغل وجود ندارد،را به کانادا می آورد. پرستاران خانگی افرادی هستند که صلاحیت آن را دارند که بدون هیچگونه نظارتی ،در منزل شخصی از کودکان و افراد سالخورده یا ناتوان مراقبت کند. پرستار خانگی باید در خانه کارفرما زندگی کند. اقامت کانادا از طریق پرستار خانگی نیاز به داشتن تجربه کاری، دانش زبان می باشد. افرادی که متقاضی مهاجرت از این روش می باشند می بایست تجربه پرستاری از کودک و یا سالمندان را داشته باشند. این برنامه مهاجرتی دارای ۳ زیر مجموعه با شرایط متفاوت می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

برای اقدام از طریق این برنامه مهاجرتی افراد برای واجد شرایط شدن باید با مدرک مستند ثابت کنند که سابقه کاری مرتبط حداقل 3 سال طی 5 سال گذشته قبل از اقدام برای کانادا، در زمینه هنر یا ورزش یا کشاورزی دارند و بعد از ورود به کانادا می توانند به صورت خوداشتغالی در همان زمینه مشغول به فعالیت شوند. با دریافت ویزای خوداشتغالی کانادا شما می توانید خانواده را با خود ببرید اما به شرطی که هزینه ۶ ماه اولیه زندگی به ازای هر نفر در حساب خود داشته باشید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

این برنامه مهاجرتی که جهت توسعه و تولید اشتغال در کانادا با جذب سرمایۀ متقاضیانی که دارای تجربۀ تجاری، بیزینسی و یا توان مدیریتی هستند به وجود آمده است، برای افرادی که از شرایط مالی نسبتاً خوبی برخوردار هستند مناسب می باشد. افرادی که از این طریق اقدام می نمایند می توانند برای خود و اعضای خانواده درخواست اقامت نمایند. متقاضیان بسته شرایط میتوانند هر کدام از استان ها را برای سرمایه گذاری انتخاب نمایند.

مهاجرت از طریق مدرک فنی حرفه ای

این برنامه مهاجرتی برای گروه های کاری پیشه وران و تکنسین هایی که دارای مدرك فنی حرفه ای می باشند مناسب است. مهاجرت به کانادا از طریق مدرک فنی حرفه ای یکی برنامه های مهاجرتی فدرال می باشد که از طریق اکسپرس اینتری اقدام به انتخاب نیروهای مورد نیاز می نماید. این برنامه از جمله برنامه های مهاجرتی کم هزینه و اقتصادی کانادا می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی

در این روش مهاجرتی فرد مقیم کانادا اسپانسر یکی از افراد خانواده خود را جهت ورود به کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا می شود. تحصیل فرزندان در کانادا و یا اقدام برای مهاجرت فرزندان به کانادا نیز این فرصت رادر آینده برای والدین جهت اخذ اقامت از این طریق مهیا می سازد. شما تنها در صورتی می‌توانید اسپانسر همسر خود شوید که ازدواج شما به لحاظ قانونی معتبر باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

مهاجرت به مجارستان ، بررسی بهترین روش های اخذ اقامت مجارستان
مهاجرت به مجارستان ، بررسی بهترین روش های اخذ اقامت مجارستان
مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان
مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان