مهاجرت به کانادا ، بررسی 9 روش قانونی اخذ اقامت کانادا

مهاجرت به کانادا برای خیلی از افراد دشوار به نظر می رسد. برای موفقیت در این مسیر باید اقدامات بسیاری انجام شود و همچنین این روند می تواند چندین ماه و در بعضی موارد چند سال به طول انجامد. اما اگر بدانید چه گزینه هایی برای مهاجرت به کانادا در دسترس شما هستند وبهترین گزینه برای شما چیست می توانید این روند را تسریع بخشید. کانادا کشوری است که شما می توانید هم رشد حرفه ای و هم تعادل کار و زندگی را در آن داشته باشید و خدمات درمانی و آموزشی با کیفیت را برای همه در خانواده خود تضمین کنید. در ادامه ما 9 روش مهاجرتی به این کشور را مورد قرار دهیم. مطالب ارائه شده در این مقاله به صورت زیر هستند:

  • مهاجرت تحصیلی به کانادا
  • مهاجرت از راه تخصص
  • مهاجرت از طریق استارتاپ
  • مهاجرت از طریق تجربه کانادایی
  • مهاجرت از طریق پرستار خانگی
  • مهاجرت از طریق خود اشتغالی
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت از طریق مدرک فنی حرفه ای
  • مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ خانواده

مهاجرت تحصیلی به کانادا

کانادا در بین مقاصد تحصیلی پیشرو در جهان دارای موقعیتی کاملاً تثبیت شده است. پرطرفدارترین استان های کانادا برای دانشجویان بین المللی ، انتاریو ، بریتیش کلمبیا و کبک است دانشگاه های برتر کانادا در این استان ها قرار دارند. یکی از فاکتورهای اکثر برنامه های اسکیل ورکر کانادا، تحصیل در کانادا می باشد زیرا فارغ التحصیلان موسسات آموزش عالی کانادا انتخاب های متنوعی برای اخذ اقامت کانادا خواهند داشت .در کانادا به دانشجویان بین المللی اجازه داده می شود تا حداکثر سه سال پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا بمانند و کار کنند. بدین ترتیب تجربه کار بین المللی کسب کرده و بعداً برای اقامت دائم اقدام کنند.

مهاجرت به کانادا از راه تخصص

از مهمترین اهداف سازمان مهاجرت کانادا، جذب نیروهای متخصص خارجی است که باعث رشد اقتصادی این کشور می شوند که با توجه به مهارتشان به صورت دائم در کانادا استقرار می یابند و ارزش ویژه ای برای اقتصاد کانادا و قدرت نیروی کار آن دارند. اخذ اقامت کانادا از طریق تخصص در این روش نیازمند کسب امتیاز لازم در جدول امتیاز بندی اکسپری اینتری و CRS POINT می باشد . پروسه بررسی این پرونده های مهاجرتی بسیار سریع و کم تر از یک سال می باشد .

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

قبل از هر گونه اقدام برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا ، باید حمایت یکی از سازمان‌های برگزیده را داشته باشید که گروه‌های تجاری تأیید شده هستند که اجازه حمایت یا سرمایه‌گذاری در استارت آپ‌های احتمالی را دارند. اگر یک سازمان برگزیده قصد سرمایه‌گذاری در کسب و کار شما را داشته باشد، یک نامه‌ی حمایت برای شما ارسال خواهند کرد. تا حداکثر پنج نفر می‌توانند بعنوان دارنده یک کسب و کار واحد برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا، اقدام نمایند.

مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی

این برنامه مهاجرتی مخصوص متقاضیانی است که تجربه کار در کانادا را داشته اند و از طریق برنامه تجربه کانادایی این امکان وجود دارد که متقاضی مهاجرت به کانادا، اقامت دائم را برای خود و خانواده وابسته به او دریافت کند.  برای این برنامه مهاجرتی باید در مدت زمان سه سال قبل از اقدام، حداقل 12 ماه تجربه ی کار تمام وقت (مرتبط با رشته های مهارتی را در کانادا داشته باشید و تجربه ی خود را در کانادا با مجوز قانونی بدست آورده باشید. همچنین مدرک معتبر از مهارت در زبان مربوط به کار خود نیز نیاز می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق پرستارخانگی

برنامه پرستاران خانگی، پرستاران واجد شرایط در مشاغلی که ساکنین دائم و یا شهروندان کانادایی برای آن مشاغل وجود ندارد،را به کانادا می آورد. پرستاران خانگی افرادی هستند که صلاحیت آن را دارند که بدون هیچگونه نظارتی ،در منزل شخصی از کودکان و افراد سالخورده یا ناتوان مراقبت کند. پرستار خانگی باید در خانه کارفرما زندگی کند. اقامت کانادا از طریق پرستار خانگی نیاز به داشتن تجربه کاری، دانش زبان می باشد. افرادی که متقاضی مهاجرت از این روش می باشند می بایست تجربه پرستاری از کودک و یا سالمندان را داشته باشند. این برنامه مهاجرتی دارای ۳ زیر مجموعه با شرایط متفاوت می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

برای اقدام از طریق این برنامه مهاجرتی افراد برای واجد شرایط شدن باید با مدرک مستند ثابت کنند که سابقه کاری مرتبط حداقل 3 سال طی 5 سال گذشته قبل از اقدام برای کانادا، در زمینه هنر یا ورزش یا کشاورزی دارند و بعد از ورود به کانادا می توانند به صورت خوداشتغالی در همان زمینه مشغول به فعالیت شوند. با دریافت ویزای خوداشتغالی کانادا شما می توانید خانواده را با خود ببرید اما به شرطی که هزینه ۶ ماه اولیه زندگی به ازای هر نفر در حساب خود داشته باشید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

این برنامه مهاجرتی که جهت توسعه و تولید اشتغال در کانادا با جذب سرمایۀ متقاضیانی که دارای تجربۀ تجاری، بیزینسی و یا توان مدیریتی هستند به وجود آمده است، برای افرادی که از شرایط مالی نسبتاً خوبی برخوردار هستند مناسب می باشد. افرادی که از این طریق اقدام می نمایند می توانند برای خود و اعضای خانواده درخواست اقامت نمایند.

مهاجرت از طریق مدرک فنی حرفه ای

این برنامه مهاجرتی برای گروه های کاری پیشه وران و تکنسین هایی که دارای مدرك فنی حرفه ای می باشند مناسب است. مهاجرت به کانادا از طریق مدرک فنی حرفه ای یکی برنامه های مهاجرتی فدرال می باشد که از طریق اکسپرس اینتری اقدام به انتخاب نیروهای مورد نیاز می نماید. این برنامه از جمله برنامه های مهاجرتی کم هزینه و اقتصادی کانادا می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی

در این روش مهاجرتی فرد مقیم کانادا اسپانسر یکی از افراد خانواده خود را جهت ورود به کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا می شود. تحصیل فرزندان در کانادا و یا اقدام برای مهاجرت فرزندان به کانادا نیز این فرصت رادر آینده برای والدین جهت اخذ اقامت از این طریق مهیا می سازد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

مهاجرت به مجارستان ، بررسی بهترین روش های اخذ اقامت مجارستان
مهاجرت به مجارستان ، بررسی بهترین روش های اخذ اقامت مجارستان
مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان
مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان