تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا و شرایط و هزینه ها 2020

تحصیل در کانادا دارای مزایای خاصی است که باعث می شود دانشجویان بین المللی این کشور را برای تحصیل انتخاب کنند. تحصیل در کانادا همواره مهاجرت به کانادا را تسهیل می کند. تعداد دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند بالغ بر 450000 نفر است ، رقمی که دائما در حال رشد است. دانشگاه های کانادا سطحی کیفی بسیار مناسبی را دارا هستند. با این حال ،هزینه شهریه و هزینه های زندگی در کانادا به طور کلی کمتر از سایر کشورهای توسعه یافته است. کانادا یک گزینه محبوب برای دانشجویانی است که به دنبال جایگزینی ارزان قیمت برای تحصیل در سطح بین المللی از آنچه در دانشگاه های ایالات متحده می یابند، می باشد. در ادامه شرایط تحصیل در کانادا 2020 و را مطالعه نمایید.

شرایط تحصیل در کانادا

سیستم آموزشی نوین ، کیفیت بالای آموزش ، اعتبار بین المللی مدارک تحصیلی کانادا امکان اخذ ویزای کار پس از تحصیل ، امکان کار و کسب تجربه در شرکت های معتبر بین المللی و در نهایت اخذ اقامت کشور کانادا محبوبیت تحصیل در مراکز آموزشی کانادا شده است . همچنین با توجه به سیاست‌های مهاجرتی جدید ، برنامه های اقامتی کانادا تمرکز خود را بر روی جذب فارغ التحصیلان بین المللی این کشور گذاشته است .به طور کلی شرایط تحصیل در کانادا به بخش های زیر تقسیم بندی می گردد.

پذیرش تحصیلی

متقاضیان مهاجرت تحصیلی کانادا ابتدا می بایست از یکی از مراکز آموزشی با توجه به مقطع تحصیلی خود اقدام به اخذ پذیرش نمایند .

شرایط تحصیلی مدارس کانادا 2020

در کانادا هر مدرسه دولتی شرایط ویژه‌ای برای تحصیل در مدارس کانادا ارائه می‌دهد و بر همین اساس رتبه بندی مدارس در این کشور می‌گیرد. مدارس دولتی کشور کانادا برای افراد شهروند کانادا و دارندگان کارت اقامت دائم کاملا رایگان هستند و در عین حال برای دانش آموزان خارجی دارای شهریه بالای می باشند. با توجه به ایالت  یا منطقه محل زندگی ، بچه ها ممکن است در سن ۵ یا ۶ سالگی  مدرسه را شروع کنند و تحصیلاتشان را ادامه دهند  تا زمانی که انها  مابین ۱۶ و ۱۸ سالگی برسند. زمان اخذ ویزای تحصیلی کانادا بین ۱۲ تا ۱۶ هفته زمان می برد. شرایط لازم جهت پذیرش تحصیلی در مدارس کانادا شامل معدل و نمرات با سطح خوب یا ۱۵ به بالا است. همچنین فرزندانی زیر ۱۸ سال سن دارند باید به همراه یکی از والدین (guardian ) وارد کانادا شوند و یا خانواده ای که اقامت دائم و یا شهروند کانادایی هستند را به عنوان قیم و سرپرست به دولت کانادا معرفی شوند که این خانواده ها مجوزها و تاییدیه های لازم را جهت انجام این امر از دولت کانادا کسب نموده اند. ارائه توانایی مالی والدین جهت تامین هزینه های تحصیل و زندگی فرزند در کانادا نیز مورد نیاز است.

بیشتر بخوانید : شرایط تحصیل در مدارس کانادا

شرایط تحصیل مقطع کارشناسی در کانادا

در دانشگاه­‌های کانادا برای دوره لیسانس بیش از ۲۰۰ برنامه و دوره ارائه می ­شود و دانشجویان می‌توانند با توجه به علایق خود یکی از این رشته ­ها را انتخاب کنند. کشور کانادا بیش از ۹۰ دانشگاه دارد که ۱۷ دانشگاه آن به صورت خصوصی فعالیت می‌کند. دوره لیسانس در کانادا ۴ ساله است و دانش‌آموزان پس از گذراندن سال ۱۲ دوره تحصیلی خود می‌توانند برای ورود به دوره کارشناسی اقدام کنند. شرایط تحصیل کارشناسی در کانادا به این صورت است که برای تحصیل کارشناسی در کانادا دانشجویان باید دارای مدرک دیپلم باشند. همچنین برای تحصیل در بعضی رشته های خاص در مقطع لیسانس در کشور کانادا دانشجویان باید از معدل خاصی در مدرک دیپلم خود برخوردار باشند.

علاوه بر مدرک و معدل داوطلبان تحصیل کارشناسی در کانادا باید دارای مدرک زبان آیلتس نیز باشند. بیشتر دانشگاه های کانادا حداقل امتیازی خواهند داشت که شما برای رسیدن به یک مکان به آن نیاز دارید، علاوه بر این، دانشجویانی که مایل به تحصیل در کبک هستند ممکن است از طریق. آیلتس و تافل مهارت های خود را در فرانسه بیان کنند. آزمون های DALF,DEHF,TCF,TCFQاین فهرست یک طرح کلی از الزامات لازم برای دانشجویانی است که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کانادا هستند.

شرایط تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

با توجه به مزایای مختلف تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد که کشور کانادا ارائه می دهد، نظیر امکان تحصیل در معتبرترین دانشگاه های دنیا، آموزش در یک محیط علمی زیر نظر اساتید برجسته و با سابقه، زندگی در کشوری با استانداردهای رفاهی بالا و تدریس دروس به زبان انگلیسی، موجب شده است تا دانشگاه های کشور کانادا همواره مورد استقبال متقاضیان ایرانی قرار گیرد. زبان انگلیسی شما و سطح زبان شما نقش تعیین کننده ای در دوره فوق لیسانس در کانادا برای شما خواهد داشت. اگر زبان انگلیسی زبان دوم شما محسوب می شود باید مدارک تافل و آیلتس را با توجه با دانشگاه انتخابی خود ارائه دهید. همچنین به دلیل رقابت بالای ورود به دوره‌های فوق لیسانس در کانادا داشتن مقالات علمی و گواهی شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی می‌تواند به موفقیت در پذیرش تحصیلی شما کمک کند.

بیشتر بخوانید : هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا

شرایط تحصیل در مقطع دکترا کانادا

به طور کلی پذیرش دانشگاه های کانادا در دوره دکترا محدود می باشد و بستگی به بودجه دانشگاه و تعداد اساتید دانشگاه دارد. از مزایای تحصیل در دوره دکترا درکانادا امکان اخذ اقامت دائم کانادا پس از اتمام تحصیل است.  از دیگر مزایای تحصیل دکتری در کانادا این است که امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز وجود دارد. برای تحصیل در مقطع دکترا در کانادا لازم است تافل بالای 95 و یا آیلتس بالای 7 داشته باشید. هزینه تحصیل در مقطع دکتری با توجه به دوره و دانشگاه متفاوت می باشد اما به طور معمول دانشجویان بین المللی بیشتر از دانشجویان کانادایی باید هزینه کنند. هزینه هر سال تحصیلی در مقطع دکتری به طور معمول بین 8 تا 18 هزار دلار می باشد هرچند برای اطلاع دقیق تر از هر کدام از دانشگاه ها می توانید به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید.

هزینه تحصیل در کانادا

  • کانادا درمقایسه با کشورهای توسعه‌یافته و ترازاول دنیا، کشور نسبتا ارزانی به‌حساب می‌آید. مخارج جاری زندگی در این کشورکاملا” با درآمد سالیانه در این کشور مطابقت دارد .هزینه تحصیل در کانادا با توجه به مقطع تحصیلی ، نوع مرکز آموزشی و سرویس هایی که ارائه می دهند متفاوت می باشد .
  • بطور کلی هزینهٔ تحصیل در مدارس کانادا حدودا” از سالی 15هزار دلار کانادا شورع می گردد. البته مدارس شبانه روزی با توجه به هزینهٔ زندگی و اقامت دانش‌آموزان شهریهٔ بیشتری دریافت می‌کنند و شهریهٔ کل آنها از 35 هزار دلار کانادا در سال شروع می گردد .
  • شهریه تحصیل در کالج و دانشگاه با توجه به نوع دانشگاه،رشته و مقطع مورد نظر از سالی 16000دلار کانادا شروع می گردد .
  • علاوه بر هزینه تحصیل ، دانشجویان هزینه اقامت و مسکن را نیز خواهند داشت .اجاره خانه در کانادا با توجه به شهر محل تحصیل متفاوت می باشد. هزینه اجازه مسکن در کانادا ازماهیانه 800 دلار کانادا شروع می گردد. بسیاری از دانشجویان با دانشجویان دیگر اقدام به اجاره خانه بصورت مشترک می نمایند که این امر بطور چشمگیری هزینه ماهیانه آنها راپایین خواهد آورد.
  • به‌جز هزینهٔ اقامت دانشجویان هزینه‌های دیگری از قبیل خوراک، پوشاک وغیره نیز خواهند داشت . دانشجویان می توانند با شناسایی فروشگاه های خرید غذایی اقتصادی و همچنین انتخاب هوشمندانه خرید در حراج‌های سالیانه و فصلی پوشاک و دیگر لوازم مورد نیاز، هزینه های خود را به اندازه قابل توجهی مدیریت نمایند . هزینهٔ زندگی متوسط در کانادا بدون اجارهٔ مسکن با توجه به مدیریت مناسب هزینه های می تواند ماهیانه از 500 تا 1000 دلار کانادا متغیر باشد .

مزایای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

  • تحصیل در مدارس و دانشگاه با استاندارهای بالای آموزشی
  • اخذ مدرک معتبر بین المللی
  • هزینه تحصیلی پایین تر نسبت به کشورهای هم تراز از نظر کیفیت آموزشی
  • اجازه کار همزمان با تحصیل و اخذ ویزای کار پس از تحصیل
  • اخذ ویزای کار برای همسر دانشجو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس
هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس